2011-05-29a-Aa….

Draugė siūlo važiuoti apsipirkti į Ringstedą ir tam tikslui išsinuomoti automobilį, bet jei jos vaikinas kartais  negalės mūsų nuvairuoti, klausia, ar kartais neturiu teisių aš.

Neturiu, atsidūstu. Ir neturėsiu, turbūt. Per sudėtingai galvoju, kaip dar prieš gerus dvejus metus pastebėjo Dimitrijus, mano pirmasis ir vienintelis vairavimo instruktorius, su kuriuo taip ir nebaigiau. Kurso.

( Dimitrijus:

- Nū tąi kodzėl nygalima ilgąi laikyt nuspaudus sankabą?

Katė Ant Palangės karštligiškai bando prisiminti prieš tai dėstytą penkių minučių paskaitą apie automobilio sandarą:

- Nes…. kadangi…. sankaba jungia variklį su transmisija…. ir ją nuspaudus…. kai ilgai laikai…. variklis…. greičio dėžė… mm…

- … Tak vot klausyk, - nutraukia jis mano kontempliaciją, - Jei ilgąi laikysi sankabą, reiks DAŽNAI REMONTOT…

-  a-Aa…)

Rodyk draugams

Iš draugės pasakojimo:

- … Taigi matau, eina priešais toks baikeriškos išvaizdos barzdočius, o jam ant nugaros, ant odinės striukės užrašyta “Mad&Bad”. Še tau, galvoju, koks nereiklus, tik pavalgyt ir nusipraust tepageidauja, beveik naminis toks baikeris….

Žinoma, kas nemoka daniškai, užrašą tikriausiai perskaitė taip, kaip ir reikėjo, - anglų kalba, kuria jis imponuoja epitetais “Pasiutęs’r'negeras”. Bet Skandinavijoje ilgus metus praleidusiai draugei pirmiausia susišvietė vertimas iš danų kalbos, mat identiškai minėtiems anglų kalbos būdvardžiams rašomi “mad” daniškai reiškia maistą, o “bad” - vonią…

Moralas: nesiūlykit baikeriams maisto ir vonios, nes galit užtaikyti ant kokio pikto’r'negero…

Rodyk draugams

Jau bene trečią savaitę Katė Ant Palangės tikrai negali (o ir negražu būtų, ką čia slėpti) skųstis priešingos lyties atstovų dėmesiu. Gegužė, klimatas šyla ir sulig kiekviena nauja diena vis akivaizdžiau matyti, jog tarptautinis morčius neaplenkė nė Kopenhagos.

“Feisbuke” užkalbina nepažįstamasis (tiksliau, draugės buvusio vaikino draugas, nusižiūrėjęs mane komentaruose ant minėtos draugės “sienos”). Jaunuolis aiškiai mėgėjas stverti jautį už ragų - brūkšteli porą eilučių apie save, po to paklausia, kaip laikausi, ir ar nenorėčiau susipažinti.  Į visus klausimus suformuluoju po mandagų atsakymą iš serijos “nei taip, nei ne” ir galvoju, kas čia bus. Suraudonuoja kita žinutė, jaunuolis įsidrąsina dar labiau ir nusprendžia pasiteirauti apie mano “mål”. Ir čia Katė Ant Palangės pasimeta, mat “mål” danų kalba gali reikšti ir “tikslai, planai”, ir “matmenys, išmatavimai”… Še tai tau.

Taigi šįryt, grupiokams tyliai krizenant iš mano dilemos, visą paskaitą laužiau galvą, ties kuriuo variantu nuspausti gaiduką - ar:

- Na, planuoju ir kitąmet tęsti studijas Kopenhagos Universitete….

Ar:

- 90-60-90…..

Rodyk draugams

Lame pick-up phrase Nr. 3 (Mokytojų namų kiemelis praėjusią vasarą ir pirmąkart matomas jaunuolis girta šypsenėle):

“O tu manęs kaip pasiilgai: labai, ar tik truputį?”

“Nepyk, tarp mūsų nieko nebus, ir neisiu aš su tavim į teatrą.”


Lame pick-up phrase Nr. 2
(Kopenhagos centre prie fontano, latviui bandant nukadrinti mano lietuvę draugę):

“A ty katoruju školu zakončila?”

“Žizn’ eto škola, ja eščio ne zakončila…”

Lame pick-up phrase Nr. 1 (studentų vakarėly): “So, are you on Facebook?”

“No, but I’m on Redtube.”

Moralas: kaip šauksi, taip ir atsilieps.

Rodyk draugams

Pokalbis su drauge prie alaus/vyno taurės:

- …Kai ženyjiesi, - suprantu, - eini į zaksą. O kur eini, kai numiršti?

-  Tai arba į rojų, arba į pragarą….

Rodyk draugams

Skubančią į susitikimą su drauge, prie perėjos mane staiga sustabdo žilstelėjęs, bet dar nesenas vyriškis:

- Atleiskite, minutėlei?.. Matote, esu fotografas ir norėčiau paklausti, ar būtų kokia galimybė prisikalbinti jus tapti mano modeliu. Gal apsikeistume email’ais? Atsiųsiu savo darbų pavyzdžių, galėsite pagalvoti.

Ką čia slėpti, smulkmena, bet malonu, taigi nuleidžiu žalio šviesaforo signalo pypsėjimą negirdomis, padėkoju už komplimentą ir bandau išsiklausinėti daugiau. Vyriškis ima pasakoti apie fotoaparatus, šviesas ir šešėlius; pagalvoju, gal tikrai nusimano, tik dar dėl visa pikta pasiteirauju:

- Jūs ne serijinis žudikas koks kartais?

Nesubtilu iš mano pusės, žinau, bet aš skaitau, kad atsarga gėdos nedaro. Klausimas vyriškį kiek sutrikdo, bet atsako neigiamai. Žvilgteliu dar kartą, visai rimtas toks dėdė atrodo. Ką gi, avantiūrizmas nugali - imu tušinuką ir keverzoju savo elektroninio pašto adresą, - tegu siunčia, mažu visai gabus menininkas pasirodys beesąs. Vyriškis, žinoma, užmato mano užsienietiškus inicialus.

-  O jūs iš kur? - domisi.

- Baltijos šalys, Lietuva, - išdidžiai papučia uodegą Katė Ant Palangės.

- Ooo… - pagarbiai stebisi anas. - Tai gal ir vien su apatiniais sutiktumėte pozuoti? Uoj, jums tušinukas iškrito.

Rodyk draugams


© 2017 cat on a windowsill | Dizainas Windows Vista Administration | Susikurk savo blogą BLOGas.lt