KVALIFIKACIJOS KURSŲ PAŽYMĖJIMAS

Šiuo tvirtinu, kad asmuo______________________(vardas, pavardė) š.m._____mėn.____d. išėjo visus kvalifikacijos kėlimo kursų etapus ir nuo šiol yra įgijęs pirmumo teisę pakviesti ____Katę Ant Palangės_______ į ANTRĄ pasimatymą, kuria gali pasinaudoti arba ne.

Tvirtinu:_______Katė Ant Palangės____

Data:_______________

PRIEDAS NR. 1.1

Gerb. _____Katė Ant Palangės_____ gerai išmano feminizmo teoriją ir geba ja remtis diskusijose, tačiau NĖRA radikali feministė su visais iš to išplaukiančiais rezultatais.

Su faktu susipažinau:
(Vardas, pavardė, parašas)
__________________________

Data:______________

Priedas 1.2

Šiuo tvirtinu, kad PIRMOJO PASIMATYMO metu atsinešiau gėlių _________________________________________________(įrašyti biologinę rūšį ir vnt. skaičių) ir prisiėmiau visas pirmojo antrosios šalies išgerto kavos/arbatos puodelio išlaidas, žr. prisegtą kvitą žemiau. Taip pat tvirtinu, jog turiu sutartį, kurioje antroji šalis ____________Katė Ant Palangės__ YRA RAŠTIŠKAI įsipareigojusi prisiimti kitas savo pačios pirmojo pasimatymo išlaidas tuo atveju, jei jos viršija:

1.2. a) 20 DKK (Dvidešimt Danijos kronų) LOKACIJA: Kopenhaga, Danija
1.2. b) 7 LT (Septyni Lietuvos Litai) LOKACIJA: Vilnius, Lietuva
1.2. c) 5 LT (Penki Lietuvos Litai) LOKACIJA: Palanga, Lietuva, *
1.2. d) 7 LT (Septyni Lietuvos Litai) LOKACIJA: Palanga, Lietuva, **
1.2. e) 5 LT (Penki Lietuvos Litai) LOKACIJA: kita, Lietuva ______________________(Įrašyti miestą)________________

_________________________________________________________________________________

*NE sezono metu

**sezono metu

Priedas 1.3 (Pildyti nebūtina)

Šiuo tvirtinu, kad esu kartą ar daugiau atlikęs toliau išvardintus veiksmus (pažymėti varnele):

[ ] Atidariau duris.

[ ] Panešiau tašę.

[ ] Atstūmiau kėdę.

[ ] Padėjau nusivilkti/užsivilkti paltą.

[ ]  Pridegiau cigaretę.

[ ] Įpyliau vyno.

Kita: ________________________________(įrašyti)___________________________________________

Priedas 1.4

Šiuo tvirtinu, kad ___________________(vardas, pavardė)__________________________________ neįvykdžius priede 1.2 nurodytų sąlygų dėl nežinojimo, kad moterys mėgsta būti lepinamos gražiu dėmesiu ir paskui būna ilgai laimingos, IŠIMTIES TVARKA suteikiama teisė pakviesti ____Katę Ant Palangės____ į antrą pasimatymą. Priedas 1.4 NEGALIOJA, jei pirmojo pasimatymo metu nuskamba frazė “Feminizmas, feminizmas….. Tai ble ko norėjot, tą ir turit. Paduok peleninę.”

Tvirtinu: Katė Ant Palangės
Data:___________________

SUTARTIS

Aš,___________(vardas, pavardė)_______ šiuo pripažįstu, kad š.m. _____mėn.____d. ___________(įrašyti vietą) asmeniui _____________(vardas, pavardė) pasiūliau tapti oficialia mano mergina. Minėtasis asmuo turi tai patvirtinančią kopiją. Š.m._____mėn.____d. _________(įrašyti vietą) organizuojamas posėdis, kuriame bus aptariamos sutarties sąlygos. Posėdyje PRIVALO dalyvauti abi šalys.

Tvirtinu: (vardas, pavardė, parašas)

Data:__________

Vot tak. Mat vakar su drauge nusprendėm, kad su kai kuriais vyrais į pasimatymą - tik po parašu. O tai vėliau prasideda “aš nieko nesakiau….” ir “tu ne taip supratai”.

Rodyk draugams

Kad Xiao ir jos šeima turi nepaaiškinamą fetišą pribaltikai, pastebėjau dar per darbo pokalbį: “Iš Lietuvos?! Mūsų baldai iš Lietuvos! (Čia Katė Ant Palangės nejučia paglosto sofos atlošą.) O dar turim mergaitę latvę….” Ir nors Xiao mano, kad aš labiau panaši į skandinavę, o va latvė Julia jai “gryyyna rusė”, dėl ko Julka ne juokais įsižeidžia, traukia ją mano lietuviškas kraujas, nors tu ką.

***

Trečiadienis, dvi popiet. Restorane ramu. Šluostinėjuosi apie barą ir protarpiais persimetu žodžiu-kitu su Dao Li, šefės vyro sese. Dao Li - mano bendraamžė, labai miela mergina.

- Kas čia dainuoja? - smalsiai klausiu, kai keistas spiegimas permuša per radiją romantiką plėšiantį Enrikę.

- Oo, ateik, ateik, - pakviečia mane. Prisiartinu prie laptopo ir žvilgteliu į ekraną. “Youtubės” vaizdelyje karnavaliniais kostiumais apsitaisę vyras ir moteris traukia operą tūkstantinės minios akivaizdoje. Kitą minutę ekrane į mikrofoną jau kalba simpatiška jauna kinė.

- Kaip tau? Graži? - klausia Dao Li.

- Graži, - sutinku.

- Šita laidų vedėja labai populiari Kinijoje, - paaiškina Dao Li ir staiga atsiverčia naują puslapį, - klausyk, surask man ką nors apie Lietuvą. Noriu pažiūrėti, kaip atrodo tavo šalis.

Mintyse pirmiausia mintyse iškyla Zuokas ir jo tankas. Jėzau… Nu bandom laimę. “Google” LT suvedu “Lithuania pictures” ir pasipila dailiai fotošopinti Gedo prospekto ir kryžių kalno vaizdai. Dao Li aikčioja iš susižavėjimo ir net nuščiūva, išvydusi Jurgitą Jurkutę.

- Kas ji? - išpučia akis.

- O čia - mūsų laidų vedėja. Labai populiari Lietuvoje, - paaiškinu.

Dan Li tylomis tyrinėja paveikslėlį.

- Aaah, jūsų vedėja - daug gražesnė…. - galiausiai pareiškia su vaikišku nusivylimu, kartu vargiai slėpdama susižavėjimą. Porą paveikslėlių nusikopijuoja ir sako: - Draugams parodysiu.

Linkteliu ir tylomis svarstau, ar demonstruoti Zuoką su tanku.

***

- Prašau, - patiekiu įvairiaspalvę sušio mozaiką lankytojams. - Kairėje turime klasikinį “California”, su krabo mėsa, avokadu, agurku ir sezamu. Šalia - “Alaska” su šviežia lašišyte, avokadu ir sūrio kremu…

- Oo, kaip gerai atrodo, - pasidžiaugia visi keturi, ir trakšteli laužiamos valgymo lazdelės.

- Skanaus, - šypteliu ir jau rengiuosi pasitikti dar vienus ką tik užklydusius svečius, kai moteris iš dešinės atsargiai paklausia:

- Mmm…. Mums, tiesą sakant, visiems labai smalsu, iš kur tavo akcentas….

Kas vakarą šio klausimo sulaukiu gerus keturis-penkis kartus.

Stalelis a) “Iš Lietuvos? Cha, aš buvau arčiausiai tiesos! Chebra, statot man vyno butelį.”

Stalelis b) “Iš Lietuvos? O mes galvojom, kad iš Švedijos…. Puikiai šneki daniškai!”

Stalelis c) Nieko neklausia, bet antrą vakaro pusę bando šnekėtis su manimi švediškai. Tingiu aiškintis ir atsakinėju taip pat. Xiao nugirdusi tylomis kikena.

***

Stovim ir vėlei sizifiškai pilstom soją.

- O kada dabar į Lietuvą? - smalsiai klausia Xiao.

- Nu, - susimąstau, - jei sėkmingai pasikeisiu jau kokį pusmetį negaliojantį pasą, planuoju vasarą porai savaitėlių. Išleisi?

- O, klausyk, o aš galiu kartu? - entuziasmu sužybsi juodos akutės.

Iš netikėtumo net pasimetu.

- Ri…rimtai? Į Lietuvą? - pasitikrinu atsargiai, gal juokauja. Xiao mėgsta juokauti, šelmė. Bet ne, užsidegimas, matau, nuo dūšios

- Jo jo…. man smalsu! Nu kokiai savaitei, kitą palikčiau tau pasibūt… Kokiam viešbutuky….

- Uoj, kokiam dar viešbutuky, Xiao, - paprieštarauju. - Jei nori autentikos, jamsim kokį butą Žirmūnų chruščiovkėj…

Pilstau soją ir mintyse jau planuoju maršrutą. Gedo prospektas šeštadienio vakarą. Bariukas Totorių gatvėj…. Hmm, ką mes ten dar žiūrėtino turim… O jei dar oras prastas? Keistuolė Xiao. Mane tai Tėvynė šaukia, o ko jai į tą Lietuvą trenktis…. Ar ne geriau tada į Turkiją, Marmarį kokį…..

Nieko, nusivesiu į “Salento”.

***

Žvilgteliu į laikrodį, - aš jau laisva. Prie baro grįžtu vilkina paltu.

- Tai ką, iki rytojaus, - nusišypsau.

- Padaždi menia, ja s toboi, - šūkteli Julka, paskubomis šluostydamasi rankas.

- O, palaukit, - prisimena Xiao ir iš po baro ištraukia du mažus buteliukus - vieną žalsvą, o kitą - skaidrios rožinės spalvos. - Darbo laikas baigėsi, tai jūsų nuomonės norėčiau, - šypsosi, pripildama dvi dailias japoniškas rankų darbo taureles.

- Naujos sakės gavom? - klausiu, pakeldama taurelę drumzlino gėrimo.

- Aha. Džiulija, ir tu. Sakykit, kuris geresnis. Gambei!

- Na zdarovje, - sumurma Julka ir užsiverčia stopariką.

- Į sveikatą, - pritariu ir aš. Uch….. Gera sakė.

Už tautų draugystę, tsakant.

Rodyk draugams

Kai kurie sapnai turi tendenciją kartotis. Štai aš dar nuo paauglystės bent keletą naktų per mėnesį ruošiuosi į mistinį kaukių balių….

Sapnas visuomet prasideda prie milžiniškos spintos.

Knisuosi po kalnus balinių suknelių, klubinių palaidinių, miniakų ir aukštakulnių. Muzika skamba vis garsiau, balius jau prasidėjęs, bet aš vis dar nepasiruošusi. Rengiuosi, nusirengiu, nusimetu palaidinę, užsitempiu sijoną. Ne, ne….. Kažkas manęs laukia už durų. Susipainioju klostėse ir vėl bandau tvarkingai užsiraišioti korsetą. Pasigirsta beldimas, o aš kovoju su užstrigusiu užtrauktuku, nuo veido irzliai braukdama netvarkingai krentančias sruogas. Ant sienos išdygsta masyvus laikrodis ir jo rodyklės mane verčia erzintis dar labiau. Kaip, po paraliais, aš niekaip nieko nespėju?! Baru save kone balsu, nervingai nublokšdama nežinia kokiu būdu prie manęs prilipusį sidabrinį atlaso švarkelį. Ramiai, ramiai, sakau sau, ir  virpančiomis rankomis bandau dažytis blakstienas priešais sieninį laikrodį, kai pastebiu, jog juodą mažą suknelę dėviu išvirkščiai. Jau siusdama plėšiu ją nuo savęs ir vėl paniškai šluoju pirmą pasitaikiusią lentyną ant žemės, beviltiškai bandydama susimedžioti ką nors padoresnio…. “Paskubėk…” - ragina mane balsas už durų. “Tuoj, tuoj”, - patikinu, per petį juosdamasi platų medžiotojo diržą ir karštligiškai spėliodama, kiek dabar valandų… “GANA RUOŠTIS!” - piktokai surinka balsas už durų, nervingai matuodamas parketą kaukšinčiais žingsniais. “Jau einu,” - atsišaukiu kone verkdama, kai pastebiu, jog ir vėl stoviu vienais apatiniais, o laikrodžio rodyklė rodo vieną minutę iki vidurnakčio…..

Sapnas visuomet pasibaigia prie milžiniškos spintos.

Ima spiegti žadintuvas, ir Katė Ant Palangės vėl pabunda, vilkėdama keliais numeriais per didelius nudrengtus vyriškus marškinėlius, nusikuitusi koldrą kojugalin. Išjungiu žadintuvą, liūdnai atsidūstu ir įsmeigiu žvilgsnį į lubas, išvargusi nuo to amžino pasiruošimo baliun, į kurį niekuomet taip ir nespėju….

Gana tau, Pelene. Metas mažiau ruoštis ir tiesiog daugiau dalyvaut.

Rodyk draugams

- Šita, - duriu pirštu.

- Sakai? Bet labai plonas stiklas….

- Jo, bet šampanui pats tas, tik reikės visus perspėt, kad atsargiau elgtųsi, o tai greit dar vieną rinkinį reiks užsakinėt.

Xiao dar kartą mąsliai apžiūri skirtingų taurių pavyzdžius, išrikiuotus ant baro. Perstumdo vietomis, murmėdama “šita - baltam vynui, šita - raudoooonam….” ir garsiai užbaigia:

- Jo. Šampanui imam šitas.

Nusišypsau ir toliau pusbalsiu lietuviškai skaičiuoju vyno butelius apatinėje lentynoje.

- Darbo daug šiandien buvo, bet va, kaip gerai ėjosi, - džiūgauja Xiao.

- O dar sako, penktadienis - trylikta, - su aiškiu palengvėjimu pritariu aš.

Xiao kiek pasimeta.

- O kas? Bene pamiršom ką nors? - staiga sunerimsta.

- Na ne, bet žinai, penktadienis - trylikta, tai jau visi galvoja, kad bus bloga diena….. - paaiškinu.

- Aaaa, šiiiiitas visas reikalas, - atsimena Xiao. - Tiksliai. Aš irgi pastebėjau, kad danai kaip tais nusigąsta, kai jau trylikta ir penktadienis išpuola…. matyt, koks nors prietaras bus…

Jau žiojuosi aiškinti, ką kažkada labai įdomiai perskaičiau mūsų Atfatf tinklaraštyje, bet Xiao įsijautusi tęsia toliau:

- Pas mus, kinus, tai kitaip, mums ta trylikta buvus nebuvus, bet va pas mus ketvirta… keturiolikta… žodžiu, skaičius keturi labai nekokią prasmę turi…

- Žinau. Keturi Kinijoje siejamas su mirtimi. Todėl mūsų restorane neturime ketvirto ir keturiolikto staliuko, - sakau. ( Japonijoje, beje, taip pat, - skaičiaus “keturi” hieroglifas be kitų būdų jį perskaityti dar gali tartis ir “ši”. Lygiai taip pat skaitomas ir hieroglifas “mirtis”, todėl lankantis tradiciniame japoniškame viešbutėlyje teko pastebėti, jog lifte nėra mygtuko “4″. Neatsimenu, kaip nusigavau iki ketvirto aukšto, tik pamenu, kad labai pasimečiau…)

- Taigi, - palinkčioja Xiao ir priduria, - kai mama sužinojo, kad susiženyti ketinam keturioliktą, tai net iš Kinijos paskambino… Teko perkelt į tryliktą…

Virtuvėje kažkas triukšmingai nubilda nuo lentynos ir pasigirsta duslus vyriškas aiktelėjimas. Iškėlęs užgautą ranką, pas mus pasirodo Amitas, kolega iš Mumbajaus.

- Labai užsigavai? - susirūpinusi klausia Xiao ir čia pat prisiminusi išpoškina ką tik apkalbėtą išmintį: - Nu nes tryyyyylikta, Amitai, penktadienis ir trylikta - oj nekokia diena…..

Amitas abejingai trina užgautą ranką leduku, o aš patyliukais šypsausi. Ech, Xiao, galvoju. O jam irgi kas - jis tai induistas….

Rodyk draugams

Košmaras kažkoks, visai rašyt nebemoku…..

Rodyk draugams

Iš tiesų, turiu viską, ko man reikia:

- Studijas, kuriose nuolat privalau įrodinėti, jog ir aš galiu kartu su visais.

- Darbą, į kurį pareigingoji aš ateinu net tada, kai negali/nenori niekas kitas.

- Draugus, kurie toli, tačiau palaiko Internetu.

- Nuolat stringantį Internetą.

- Keletą skolų, moralinių daugiau nei finansinių.

- Amazonės stotą, žvilgsnį, plaukus ir gražią žilą sruogą juose.

- Kalendorių 2012-iesiems.

- Paaugliškai jautrią širdį, kupiną nuoskaudų.

- Gyvuliško, instinktyvaus užsispyrimo.

- Porą nelaimingų meilių tuo pačiu scenarijumi.

- Kasdienę porciją streso ir adrenalino.

- Humoro jausmą, kai adrenalino būna per daug.

- Pusę butelio nugazavusio šompano.

- Sąžinę ir pareigingumą.

- Avantiūrizmą ir beprotybę.

- Dėkingumo jausmą, kai kas nors pavyksta.

- Žalingą sveikatai nuostatą, kad viską sau turiu užsidirbti ir nusipelnyti pati (prakeikta kančios ir atpildo filosofija, blia. Nepainioti su f*minizmu).

- 48 kg svorio ir per laisvą paltą. Pavyduolėms, norinčioms keistis, šypsodamasi patikslinu: komplektas keičiamas tik kartu su bemiegėmis naktimis ir prigesusiu žvilgsniu.

- Ambicijas. Turiu ambicijas.

Iš esmės turiu viską, kas mane stumia kapstytis į priekį. Viską, ko man reikia.

Tik kartais pagalvoju: kodėl bent retkarčiais man negalėtų reikėti ko nors lengvai pasiekiamo? Pigaus? Džiaugsmingo?

PS. Su Naujais. Naujais, Prasmingais Poreikiais Jus.

Rodyk draugams


© 2017 cat on a windowsill | Dizainas Windows Vista Administration | Susikurk savo blogą BLOGas.lt